اینورتر INVERTER خورشیدی اف گرید off-grid یا منفصل از شبکه

منفصل از شبکه

در این روش به دلیل اینکه اینورتر به تنهایی پاسخگوی نیاز انرژی در خانه می‌باشد بهتر است از اینورتر‌های سینوسی خالص یا pure sine wave به جای اینورتر‌های سینوسی اصلاح شده یا modified sine wave استفاده کرد.

اینورتر‌های سینوسی اصلاح شده ارزان‌تر هستند، اما هنگامی که برای خانه خود بخواهید بکار ببرید ممکن است برای راه اندازی کمی باعث دردسر شود و با حداکثر کارآیی خود کار نخواهد کرد؛ بنابراین برای بخش‌های کوچک می‌تواند مناسب باشد. اینورتر‌های آف گرید همیشه با باتری کار می‌کنند. اما گاهی اوقات با ژنراتور هم کار می‌کنند. برخی از این اینورتر‌ها می‌توانند باتری را با استفاده از انرژی اضافی ژنراتور شارژ کنند. این امر در روز‌های ابری بکار می‌رود. به دلیل اینکه قدرت ژنراتور می‌تواند برای اجرای بار‌ها استفاده شود در حالی که به طور همزمان برای شارژ باتری در زمان نبود نور خورشید استفاده می‌شود.


اینورتر INVERTER خورشیدی اف گرید

ولتاژ ورودی به اینورتر جدا از شبکه مربوط به ولتاژ باتری و در نوع متصل به شبکه مربوط به ولتاژ پنل است. توان خروجی از اینورتر هم به حداکثر توانی که سیستم برای آن طراحی شده مربوط است. این توان برای سیستم‌های جدا از شبکه معمولا در اینورتر‌ها از ۲۰۰وات تا ۳۰۰۰وات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *